Posted by admin on January - 11 - 2018 | Comments Off

Aktualnie kondycja UE

Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednak nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie dużo zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

Podobne wpisy:

Comments are closed.